cart
cart0
cart
menu
baginbox_baner_#afcb1f

SYSTEM BAG-IN-BOX

 

 

Worek w pudełku został opracowany z potrzeby pakowania produktów spożywczych z możliwością zachowania ich walorów na dłuższy okres czasu. Worek barierowy zabezpiecza przed działaniem tlenu (powietrza) na produkt znajdujący się wewnątrz, a specjalny zawór – korek, przez który dozuje się płyny, pozwala na wielokrotne czerpanie zawartości bez wprowadzania powietrza do wewnątrz opakowania - zabezpiecza to zawartość przed zepsuciem. Elastyczny worek w zależności od wielkości umieszcza się w odpowiednie opakowanie transportowe lub karton, który w przypadku sprzedaży detalicznej może być zaopatrzony dodatkowo w uchwyt lub rączkę. Produkt zapakowany w Bag-in-Box zachowuje długo swoje początkowe właściwości bez konieczności używania środków konserwujących. Idealnie nadaje się do pakowania produktów płynnych i półpłynnych takich jak: soki, koncentraty, pulpy, napoje, wina, piwo, wody mineralne, mleko, śmietanę, lody, oleje mineralne i roślinne, sosy i masę jajeczną. Worki dostępne są w pojemnościach od 1 do 23000 litrów. 

NA SYSTEM BAG-IN-BOX SKŁADA SIĘ:

1. Opakowanie wewnętrzne: wielowarstwowy worek z polietylenu z zamknięciem.

2. Opakowanie zewnętrzne: pudło kartonowe, beczka lub kontener.

3. Linia napełniająca: maszyny aseptyczne, manualne, półautomatyczne lub automatyczne.

CECHY, ZALETY I KORZYŚCI SYSTEMU BAG-IN-BOX:

EKONOMICZNE MATERIAŁY KONSTRUKCYJNE.

Zastosowanie zewnętrznego opakowania z kartonu, beczki lub kontenera pozwala zaoszczędzić 30 % kosztów, gdyż nie ma problemu ze składowaniem, skupem czy zwrotem pustych opakowań.

 

 

 

 

 

 

PROSTOKĄTNY KSZTAŁT.

Pasuje do palety oraz kontenera, dzięki temu oszczędzasz na składowaniu i transporcie. Zarówno puste worki jak i kartony zajmują wielokrotnie mniejszą powierzchnie magazynową od tradycyjnych opakowań jak butelki plastykowe czy szklane. Są bardziej podatne transportowo na dalekie odległości bez obawy o stłuczenie czy inne uszkodzenia.

 

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚĆ NADRUKOWANIA OPAKOWANIA ZEWNĘTRZNEGO.

Niepotrzebne dodatkowe etykiety, maksymalna promocja towaru, dzięki efektownym nadrukom na kartonie, dzięki czemu obniżasz koszty.

 

 

 

 

 

 

BIOLOGICZNY ROZKŁAD OPAKOWANIA.

Możliwość recyklingu. Zapobiega zanieczyszczaniu środowiska, gdyż daje się całkowicie zutylizować. Konstrukcja pozwala na oddzielenie worka foliowego od pudełka tekturowego, które podlega całkowitemu recyklingowi.

 

 

 

 

 

ZAWÓR DOZUJĄCY.

Higienicznie i czysto. Czyste miejsce pracy, większa wydajność, wydłużenie terminu przydatności produktu bez użycia konserwantów, zarówno przed jak i po otwarciu opakowania. Produkt jest chroniony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (temperatura, światło, tlen).

 

 

 

 

 

 

DOSTOSOWANIE DO PALET.

Automatyzacja pracy to oszczędność czasu i pracy.